Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarih verdi

Bakan Yardımcısı Fatih Metin tarih verdi
17 Kasım 2021

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, kentin içme suyu ihtiyacını karşılayacak Karadere projesinin en geç Aralık ayının ilk haftasında açılışının yapılacağını açıklayarak, “Şu anda mevcut tahsisler kentin tamamına yetmiyor. Mevcut Gölköy’den basılan suyla beraber su kalitesini artırmış olacağız.” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Karadere suları projesine ilişkin son detayları anlattı. Son test denemelerinin başarılı olduğunu vurgulayan Metin, “Şu an denemeleri yaptık. Herşey yolunda. Sayın bakanımızın teşrifleri ile açılış programını yapacağız. Kasım ayı içerisinde yada Aralık ayının ilk haftasında açılışını yapmayı planlıyoruz. Son testler yapıldı ve açılışa hazır hale getirildi. Açılışın ardından Bolu’da çeşmelerden memba suları akacak. “ diye konuştu.

ÇELE BARAJININ ARDINDAN TÜM ÇEŞMELERDEN MEMBA SUYU AKACAK

Karadere projesinin kentin tüm ihtiyacının tamamına yetmediğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Şu anda mevcut tahsisler kentin tamamına yetmiyor. Mevcut Gölköy’den basılan suyla beraber su kalitesini artırmış olacağız. Kentteki tüm çeşmelerden ne zaman memba sularının akacağı ise yeni tahsisler ve Çele Barajı ile birlikte Bolu, tamamen memba suyuna kavuşmuş olacak. Ama ilk memba suyu kalitesini bu şekilde elde etmiş olacağız. İlk etapta Gölköy’den gelen su ile birlikte Bolu’ya verilecek. Dolayısıyla mevcut şebeke suyunun kalitesi artmış olacak. Tam bir memba suyu için diğer çalışmaların tamamlanması gerekecek.”

GÖLKÖY PROJESİNİN NİSAN AYINDA BİTMESİ PLANLANIYOR

Metin, inşaat çalışmaları süren Gölköy mesire alanındaki çalışmaları da açıklayarak, “Gölköy’ün ihalesini yaptık ve çalışmalara başladık. Mart ve Nisan ayı gibi hizmete açmış olacağız. Şu an parçalar halinde yapılıyor ama bizim istediğimiz hali o tarihlerde hazır olacak. Benim arzum tamamen bitirilerek Ramazan ayında vatandaşlarımızın orada iftarlarını açmalarını sağlamak.” şeklinde konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.