BAŞKAN TANJU ÖZCAN "ÇARŞAF ÇARŞAF İFŞA EDERİM"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’da yapılan inşaatlarda kaçak su kullanıldığını belirterek bu kaçakçılığı yapan müteahhitlere seslendi.

BAŞKAN TANJU ÖZCAN "ÇARŞAF ÇARŞAF İFŞA EDERİM"
10 Haziran 2021

Su kaçakçılığını yapan müteahhitleri bildiğini söyleyen Başkan Özcan, “Sessizce gelsinler belediyeye dilekçelerini versinler. Yoksa ben bu çalışma bittikten sonra çarşaf çarşaf ifşa ederim. Çünkü elektrik hırsızlığı ile su hırsızlığı arasında hiçbir fark yok” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu’da son 5 yılda yapılan inşaatlar 50 Milyon Liraya yakın su kaçakçılığı olduğunu belirtti. Su kaçakçılığı yapan müteahhitlerin hepsini tespit ettiği belirten Başkan Özcan, kaçakçılık yapan müteahhitlere seslenerek ‘Ben sizi açıklamadan gelin belediyeye dilekçe verin tatlıya bağlansın bu iş’ dedi.

“YAPANLAR KENDİLERİNİ BİLİYOR

Su kaçakçılığı yapanların kendilerini bildiğini belirten Başkan Özcan, “İnşaat olayından dolayı maalesef büyük bir su kaçakçılığı olmuş. Açık olarak söylüyorum bunu. Bütün müteahhitleri bunlara dahil etmiyorum.  Örnek olarak veriyorum, 61 metreküp su almış bir daha uğramamış iki blok yapmış. 8 metreküp su almış apartman yapmış. En insaflı olanı 46 metreküp su almış. Ben burada müteahhitlere şu çağrıda bulunuyorum. Yapanlar kendilerini biliyor. Biz işlem yapmadan siz gelin belediyeye müracaat edin” dedi.

“BAZILARI SAATİ BOZMUŞ”

Müteahhitlerin bazılarının saati bozduğunu belirten Başkan Özcan, “5 metreküp su almış iskanı verirken saat nerde diye soran bile olmamış. 5 metreküp su ile inşaat yapılır mı? Bazıları saati bozmuş. Sonra çalındı demiş, tutanak bile tutmamışlar. İnşaat için belki 500 metreküp su kullanılmış ama sen 5 metreküp su almışsın. Bunun içinde saatin dijital kısmını bozup mekanikten sürekli su kullananlar var” ifadelerine yer verdi.

“ÇARŞAF ÇARŞAF İFŞA EDERİM”

Son 5 yılda 50 Milyon Liraya yakın su kaybının olduğunu belirten Başkan Özcan,“Bunla mücadele edeceğiz. Son 10 yıllık kayıtlarda son 5 yılı çıkartıyorum. Ama tahminim 50 Milyon Liraya yakın su kaybımız var. Bu isimler bana kendini açıklatmasınlar. Zorda kalırsam açıklarım ama mahcup olurlar. O yüzden sessizce gelsinler belediyeye dilekçelerini versinler. Yoksa ben bu çalışma bittikten sonra çarşaf çarşaf ifşa ederim. Çünkü elektrik hırsızlığı ile su hırsızlığı arasında hiçbir fark yok” dedi.

“BU İŞTE BEN HER ŞEYİ GÖZE ALDIM”

Son olarak müteahhitlere seslenen Başkan Özcan,“El insaf 5 metreküp ile 10 metreküp su alıp sayaca yüklüyorsun. Sonra iskan verilirken sana ‘Nerde arkadaş’ denmiyor. Yıllardır denmiyor. Bundan sonra mekaniğe döndüğümüzde en azından bir ay çalabilir çalmak isteyen. Jeoloji mühendislerimizi de uyarıyorum. Mühendislerimiz yapmasın kimseye. Ben buradan uyarımı yapıyorum. Yapmasın kimse. Ben açıklamadan kendileri gelsinler güzelce bu işi tatlıya bağlasınlar. Yoksa bu işte ben her şeyi göze aldım” ifadelerini kullandı.

8 yorum yapılmış

 • Akil10 Haziran 2021 - 10:19
  Açıkla neyi bekliyon ki. Milletin kafasını karıştırma.
 • Xxxc10 Haziran 2021 - 15:49
  Onun işi o
 • Yetti gari10 Haziran 2021 - 21:25
  Kullandıkları su zehir zıkkım olsun. Tüyü bitmedik yetim hakkıda vardır.
 • açıkla10 Haziran 2021 - 23:52
  başkanım neden açıklamıyorsunuz herkes bunları bilsin
 • sümer mahalleli11 Haziran 2021 - 09:37
  Sayın Başkanım kimi neyi neden bekliyorsunuz ben su alırken parasını almadanmı veriliyor öyle ise kim veya kimler kaçak kullandı ise hemen açıklayın vede yasal yollara müracaat edin bence birde davetiye gönderin vatandaş yapsa bunu gazetelerde çarşaf çarşaf yayınlanır sizin elinizimi tutan var yoksa o kişilerden beklentilerinizmi var hiç yakışmıyor size ayıp ayıp
 • Bolulu11 Haziran 2021 - 18:53
  Tehdit etme adam gibi açıkla
 • Köroğlu11 Haziran 2021 - 18:55
  Siz arabulucumusumuz ne demek varsa kaçak cezasını kes vatandaşa gelince beni hiç aramadin yıktın geçtin mütahide gelince yalvarıyorsun gel diye hayırdır Başkannnn
 • Bolulu1413 Haziran 2021 - 21:26
  Sayın başkan, yapacaksanız yapın, yapamayacaksaniz yaparım demeyin. Bu resmen hırsızlık suçu, bunu bir avukat olarak en iyi siz bilirsiniz, suçu bildirmemek de ayrıca suç

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.