Başsavcı Önder Yaman açıkladı

Başsavcı Önder Yaman açıkladı
26 Haziran 2020

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, FETÖ soruşturmaları kapsamında Bolu’da 53 şüphelinin arandığını açıklayarak, halen soruşturması devam eden 213 FETÖ soruşturması dosyasının olduğunu söyledi.

Veda ziyaretleri kapsamında Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle bir araya gelen Yaman, FETÖ soruşturmaları hakkında açıklamalarda bulunarak, “Şu ana kadar toplamda 3 bin 713 şüpheli hakkında FETÖ soruşturması yapmışız. Bu kişilerden bin 234 kişiye iddianame düzenlemişiz. Yani Ağır Ceza Mahkemesine dava açmışız. Bunların bin 416 tanesine takipsizlik kararı vermişiz. Bin 63 tane şüpheli için de başka illere yetkisizlik kararı vermişiz. Şu anda bizim Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nda FETÖ ile ilgili yürüyen 213 soruşturma dosyası var. Bu soruşturma dosyalarında toplam 53 tane aradığımız yani yakalamalı dediğimiz kişi aranıyor.” diye konuştu. 

“MÜCADELE BİTMİŞ DEĞİL”

FETÖ operasyonlarının kararlılıkla devam ettiğinin altını çizen Yaman, sözlerini şöyle sürdürdü: “TSK içerisinde ankesörlü, sabit telefon aramalarla bu şekilde tespit edilen şahıslar oluyor. Bu FETÖ ile ilgili biz devraldığımda ısrarlı bir şekilde nasıl sürdürdüysek bundan sonra da bu devam edecektir. Bu mücadele bitmiş değil.”

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.