Bolulu öğrencilere burs jesti!

Bolulu öğrencilere burs jesti!
28 Haziran 2020

İstanbul’da yaşayan ünlü iş adamı SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Bolu’da YKS ve AYT sınavına girerek açıkladığı 5 üniversiteyi kazanan öğrencilerin eğitim bursunu karşılayacağını duyurdu.

Haber: Aslı Akış

İstanbul’da yaşayan ünlü işadamı SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Bolu’da YKS ve AYT sınavına girerek açıkladığı 5 üniversiteyi kazanan öğrencilerin eğitim bursunu karşılayacağını ifade etti. 

İstanbul’da faaliyet gösteren SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Bolu’da üniversite sınavına girerek, İTÜ ve ODTÜ’de Mühendislik, Ankara Hukuk, Galatasaray ve Boğaziçi Üniversitelerinde bölüm farketmeksizin kazanan öğrencilere eğitim dönemlerinde karşılıksız burs vereceğini açıkladı.

sosyal medya hesabı Twitterdan konu ile ilgili paylaşımda bulunan Sezgin Baran Korkmaz; “Bolu, Kars, Artvin, Ağrı, Tunceli, Van, Hakkari, Bayburt, Samsun, Ordu, Kastamonu ve Çorum’dan sınava girip, İTÜ, YTÜ ODTÜ Mühendislik, Ankara Hukuk, Galatasaray ve Boğaziçi Üniversitelerinde bölüm fark etmeksizin kazanacak olan kardeşlerimin eğitim dönemlerinde bursları benden”  ifadelerini kullandı.

Türkiye genelinde yaptırdığı okul ve eğitime verdiği destekle eğitim sevdalısı iş adamı olarak tanınan Korkmaz, Bolu’da dahil 12 ilde burs vereceğini açıklaması öğrenciler tarafından sevinçle karşılanırken, veliler de ünlü işadamını eğitime verdiği destek ve katkılardan dolayı tebrik etti.

3 yorum yapılmış

  • Ihsan28 Haziran 2020 - 13:21
    Cumhuriyet sayesinde okuyup büyüyen insanların gösterdiği ahde vefa takdir edilmelidir. Teșekkürler güzel insan, iyi ki varsınız.
  • Çtn29 Haziran 2020 - 00:41
    Helal olsun
  • Mehmet ali29 Haziran 2020 - 09:45
    Güzel insan benim Kizim ankara da hukuk okuyor bu sene ikinci yılı durumun asgari ücret benim kizimada burs verebilimisiniz saygılarımla

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.