Bolunun Fatih Metin'i var

Bolunun Fatih Metin'i var
5 Haziran 2021

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bolu çiftçisine ağırlığını güneş enerjisi sistemlerini oluşturan 25 milyon lira tutarlı proje için yüzde 50 hibe kapsamında 12,5 milyon TL destek verileceğini açıkladı.

Bolu’da üreticilere kırsal kalkınma kapsamında verilecek yeni desteklerle ilgili konuşan Fatih Metin, Tarım ve Orman Bakanlığı'na gönderilen 51 adet projenin tamamının onaylanarak yüzde 50 hibe almaya hak kazandıklarını söyledi. Üreticilere yapılacak destekleme miktarlarını açıklayan Metin, “Toplamda üreticilere 12 milyon 474 bin 959 TL destek, ilimiz genelinde toplam 24 milyon 949 bin 919 TL hibeye esas proje tutarı için yüzde hibe olarak 11 milyon 31 bin102 TL ekonomik yatırımlar ve 1 milyon 443 bin 857 kırsal ekonomik alt yapı (küçük aile işletmeleri) olmak üzere toplamda 12 milyon 474 bin 959 TL destek sağlanacaktır.” diye konuştu.

"HİBE DESTEĞİNDEN YARARLANACAK OLAN 51 ADET PROJE"

Projelerde yenilenebilir enerji yatırımları öne çıktığına dikkat çeken Metin, şunları söyledi:
“Hibe desteğinden yararlanacak olan 51 adet projenin 20 adedi ekonomik yatırımlar kısmında yer almakla birlikte 31 projemizde kırsal ekonomik alt yapı kategorisinde yer almaktadır. İlimizde hibe almaya hak kazanan 20 adet ekonomik yatırım projesinin 17’si Göynük, 2’si Gerede ve 1’i merkez ilçe olmak üzere tamamını yenilenebilir güneş enerjisi sistemleri oluşturmaktadır.  Kırsal ekonomik alt yapı yatırımlarında dağılımı iseMerkez 6, Göynük 2, Mudurnu 16, Kıbrıscık 1, Seben 2 ve Gerede 4 şeklindedir.”

1 yorum yapılmış

  • Pazarköylü7 Haziran 2021 - 15:46
    Sayın Bakanımız, çalışmalarınızdan dolayı sizi her zaman takdir ediyoruz. Köylerde seller çoğalmaya başladı. Pazarköyün sokak, çarşı içinden geçen derenin temizlenmesi ve islah edilmesi için sizden DSİ kapsamında yardım bekliyoruz.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.