Caner Güngör

Caner Güngör

Tüm yazıları

TANJU ÖZCAN'A SALDIRMAKLA BU SORUN ÇÖZÜLMEZ

28 Temmuz 2021

İşin aslı şu ki; göçmenler konusunda herkesin kendi arasında konuştuklarını Başkan Tanju Özcan yüksek sesle söylemiştir. 

Ülkede bir göçmen sorunu olduğu herkesin malumu iken, bu işe bir çözüm yolu aranması gerekirken, Tanju Özcan'ın açıklamalarına hunharca saldırmak, faşist olarak yaftalamak bu işten sıyrılmanın en kolay yoludur. 

Memleketin gelecek yıllarını da düşünerek göçmenler konusunda bir politika belirlemek, geleceğimiz için çocuklarımız için çok büyük önem taşımaktadır. 

Koskoca İslam coğrafyasında göçmenlere kapılarını sonuna kadar açan tek ülke Türkiye'dir.
Suudi Arabistan'ından tutunda Katar'ına kadar tüm islam ülkeleri 'kardeşlerimiz' dedikleri bu insanlara maalesef kapılarını kapatmıştır. Acaba bu müslüman kardeşlerimiz Kuran-ı Kerim ayetlerinden, Peygamber efendimizin hadislerinden bihaber midirler ?

Türk milleti yüce bir milletdir. Emin olun düşenin dinine, rengine bakmadan sahip çıkar ve tarihte bunun örnekleri ile doludur. 

Lakin gelinen son noktada ülkede bir göçmen sorunu vardır. Savaştan kaçıp ülkemize sığındıklarını söyleyen din kardeşlerimiz bayramda seyranda ülkelerine gidip tatillerini yapmakta sonrada ellerini kollarını sallayarak ülkemize geri dönmekte; jöleli saçlarla, dar kotlarla memleketimin sokaklarında caddelerinde gece gündüz fink atmaktadırlar. 

Bu noktada artık gerçekten misafirlikten çıkan bu durum toplumun büyük kısmını rahatsız etmeye başlamıştır. 

Başkan Tanju Özcan bu durum karşısında tepkisini ortaya koymuştur. Aslında herkesin kahvehane köşelerinde konuştuğunu başkan yüksek sesle dile getirmişir. Başkanın göçmenlerin ülkelerine dönmesi için sunduğu çözüm yöntemini beğeniriz beğenmeyiz. Bu tartışılır. Lakin ortada bir gerçek vardır ki, oda çözüm yolunun bir an önce bulunmasıdır.

Başkanın halkın yüksek kesiminden destek aldığını görmemek için kör olmak gerekir. Vatandaşa rağmen siyaset yapmak anlamsızdır. Toplumun haykırışlarına kulaklarını tıkamak manasızdır. 

Gelin yol yakınken bu göçmen sorununa kalıcı bir çözüm üretin. Yoksa gelecek yıllarda bunun sıkıntısını biz değil çocuklarımız çekecektir. 
   
 

1 yorum yapılmış

  • Objektif düşünce 28 Temmuz 2021 - 23:31
    Güzel yazı... Gerçekleri görmek gerekir.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.