Gürkan Dura

Gürkan Dura

Tüm yazıları

ASLA GEÇMİŞTE YAŞAMA !

28 Ağustos 2021

Üçüncü haftanın açılış müsabakasında deplasmanda kazanma ümidi ile çıktığımız Tuzlaspor mücadelesinden eli boş dönerek haftayı yine puansız kapattık. Müsabakanın ilk on beş dakikasında çıkarken kaptırdığımız anlamsız toplar ile Tuzlaspor’un üç net pozisyondan faydalanamaması , bizim de bu dakikadan sonra müsabakanın sonucu adına düşüncelerimizi oluşturmaya başladı.

Maçın genelinde bu kadar defans hatası yapmak , bloklar arası kopukluk ve sürekli pas hataları bir anlamda skorun ve sonucun belirleyicisi olmuştur. İkinci yarının ilk yirmi dakikası bir nebze toparlanmış ve saldıran bir Boluspor gözlemlesek de Tuzlaspor teknik direktörü Uğur hoca iki oyuncu değişikliği ile oyuna ağırlığını koymuş ve bu dakikadan sonra Boluspor sahada oyun ve skor anlamında çözülmüştür. Bu seviyede bu kadar transfer yapan bir ekibin , bu kadar bariz hatalar yapması top ile kendi ceza sahasından bir türlü çıkamaması oyuncu ve oyun kalitesini gözler önüne sermektedir.

Defans hattında hiçbir kademenin olmayışı , bu kadar bariz ve basit hataların yapılması , uzun lig maratonunda Boluspor’u zor günlerin bekleyeceğini gözler önüne sermektedir.

Reha hoca müsabaka sonu yaptığı basın açıklamasında oyun üstünlüğü açısından Boluspor’un rakibinden daha üstün bir oyun ortaya koyduğunu ifade etse de skor anlamında rakibine boyun eğmiştir. Bu müsabakada Kasongo ve Brego dışında çok da aman aman bir futbol oynayan oyuncumuz da olmadığı gözlerden kaçmamıştır.

Birinci ligin gediklisi bir takım olarak yönetimsel anlamda profesyonel ve tecrübeli bir ekip olmamız gerekirken maalesef yıllardır istikrarsız gidişatın abidesi olmaktayız. Bolu gibi futbol ile özdeşleşmiş bir şehrin kendi bünyesinden ( öz evlatlarından ) bir teknikadam , bir oyuncu çıkaramaması bu sektörün gerçek emekçilerini , ailelerini derinden yaralamakta ve üzmektedir.

Yıllardır sadece transfer yaptık demek için transfer yapan ekip hüvvüyetinden kurtulamadığımız aşikardır. Bir türlü oluşturamadığımız kemik kadro , Boluspor ismi ile özleşdeşmiş bir takım kaptanı oyuncunun olmaması ve menajer oyunlarıyla ( tavsiye usulü ) gelmiş oyuncuların durağı haline gelen bir ekip olmaktan kurtulamadık.

Geçmişten ders almadığımız sürece geleceğe ümitle bakmak ; sadece bir bakış açısı olarak kalacaktır. ‘’ Asla geçmişte yaşama ama her zaman geçmişten ders al. ‘’ (Mevlana) sözünü ehemmiyetle hatırlatır saygılar sunarım.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.