Gürkan Dura

Gürkan Dura

Tüm yazıları

ÖRNEK BAŞKAN

3 Mayıs 2021

Birinci ligte futbol adına birkaç sezondur çok verimli dönem geçiremedik. Geçen sezon kıl payı kurtulduğumuz düşme potasından , bu yılı bir iki tık daha rahat atlatarak ligin son haftalarına orta sıralarda girmeyi başardık .

Geçtiğimiz sezon küme düşmesi gereken ekipler covid salgını sebebi ile küme düşme kaldırıldığı için ligte kalmışlardı. Bu sezonun banko iki adayı olarak Eskişehirspor ve Ankaraspor ligin dibini bir nebze olsun domine ederken, Adanaspor ve Akhisarspor arasındaki roller değişmiştir. Bu sezonu biraz daha rahat atlatmanın nedenlerinden en önemlisi bu iki ekibin küme düşmeye banko aday olmalarıydı. Boluspor’un düşmeye net iki aday varken bu kadar zorlanması , taraftara ve camiaya bu kadar çile çektirmesi de bizler için ayrı bir üzücü durumdur.

Takım olarak birinci ligte uzun yıllar geçirmemize rağmen hala bir arpa boyu yol alamadığımızı görmekte ve gözlemlemekteyiz. Yıllardır; üç yılın , beş yılın kadrolarını kuracağız diyerek yola çıktığımız serüvenler sürekli hüsranla bitmiştir. Ayrıca geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezon da bitmeden birçok oyuncu valizini haftalar önceden toplayarak şehri terk etmiştir. Boluspor olarak yönetimsel ve tekniksel hataların önüne bir türlü geçememekte , bu hatalardan bir türlü ders çıkaramamaktayız.

Süperlige çıktığımız zaman bu tip yönetimsel ya da kurumsal hataların affının olmayacağı bilinmelidir. Süper ligte büyük yanlışların büyük sonuçlar doğuracağı , bu tip yanlış transfer politikalarıyla Akhisarspor, Eskişehirspor, Manisaspor, Orduspor gibi takımların düştüğü durumlara düşmenin kaçınılmaz olacağı unutulmamalıdır. Yıllardır süperlig diyerek çırpınıp durduğumuz birinci ligte , transfer politikalarında ve teknik heyet seçiminde büyük yanlışlar yaptığımızı ve bir türlü dikiş tutturamadığımızı unutmamamız gerekir. Önce geçmişten dersler çıkarmak sonra geleceğin planını bu doğrultuda kurmak gerekir. Bu sezonun da yine Boluspor açısından dersler çıkarabileceği bir sezon olduğunu ve yönetim tarafından iyi irdelenmesi gereken bir dönem olduğunu düşünüyorum.

Yönetimsel ve planlama açısından örnek alabileceğimiz Bolu Belediyespor kadın voleybol ekibimizin başarısı da unutulmamalıdır. Kısıtlı imkanlarla bir ekibin doğru ve iyi yönetildiği zaman neler yapabileceğini Sinan başkan ve ekibi Bolu iline önemli bir başarı kazandırarak ispatlamıştır. Sultanlar ligine yükselerek tarihi bir zafere imza atan ve her türlü kaostan uzak durarak sadece işini yapan yönetime , teknik heyete ve oyuncularımıza canı gönülden teşekkür ederiz.

Bolu Belediyespor’un ilimize ve spor kamuoyuna vermiş olduğu bu kupa ve sultanlar ligi için ne kadar gururlansak , onurlansak azdır. Doğru yapılanma ve çalışma ile güzel işlerin ortaya çıktığını bir kez daha görmüş olduk. Umarım bu anlayış tüm spor faaliyetlerindeki ekiplerimize iyi bir örnek olur. Bolu Belediyespor’a Sultanlar liginde başarılar diler uzun soluklu bir Sultanlar ligi geçirmelerini dilerim.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.