Resmen açıklandı, o proje hayata geçiyor

Resmen açıklandı, o proje hayata geçiyor
25 Haziran 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın seçim vaatleri arasında yer alan ve yıllardır şehrin kuzeyinde hem kötü bir görüntü sergileyen hem de trafik açısından son derece büyük tehlike arz eden sulama kanalı Bolu Gazetesi'nin de daha önce duyurduğu üzere Bolu Belediyesi tarafından kapatılıyor.

Sandallar Mahallesi’nden başlayarak Yukarısoku Mahallesi’ne kadar şehrin kuzey hattı boyunca uzanan ve yaklaşık 10 mahallenin içerisinden geçen sulama kanalı Bolu Belediyesi tarafından kapatılıyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın seçim vaatleri arasında da yer alan sulama kanalının kapatılması projesi tamamlandıktan sonra şehre modern bir görünüm sağlayacak.

Tamamen Bolu Belediyesi’nin imkânlarıyla gerçekleştirilecek olan proje, sulama döneminin Eylül ayında sona ermesi ile birlikte Sağlık Mahallesi’nden başlayacak. Projede kullanılacak olan betonarme kutu menfezlerin üretimi için yaklaşık 1 milyon TL’lik yeni makine yatırımı yapan Bolu Belediyesi Eylül ayına kadar üretimleri tamamlayarak projeyi hızlı bir şekilde bitirmeyi planlıyor.

Yeni kurulan betonarme kutu menfezlerin üretim alanında incelemelerde bulunan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın seçim vaatlerinden bir tanesini daha hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek; “Bolu Belediyesi olarak, uzun yıllardır tartışma konusu olan şehrin kuzeyindeki DSİ’ye ait sulama kanalının kapatılması ile ilgili sona yaklaştık. Geçtiğimiz aylarda duyurmuştuk, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin’in de destekleriyle DSİ buradaki kanalın kapatılmasına onay verdi. Bu kanal yaklaşık 10 mahallemizin ortasından geçiyor ve şehrimizin kuzeyinde kötü bir görüntü sergiliyor. Bolu Belediyesi olarak Eylül ayında sulama döneminin sona ermesi ile birlikte kanalın kapatılması işine başlayacağız” şeklinde konuştu.

Bolu Belediyesi’nin imkanlarıyla gerçekleştirilecek olan projeye ilk olarak kanalın kapatılmasında kullanılacak betonarme kutu menfezlerin üretimi ile başladıklarını vurgulayan Rasim Özdemir; “Bolu Belediyesi olarak bu menfezlerin yapımı ile ilgili 1 milyon TL yatırım yaptık. Bu menfezlerden 2 adet yan yana olacak ve su artık yeraltındaki menfezlerden geçecek. Üzerinde ise modern bir uygulama ile yeşil alan, bisiklet ve yaya yolları ile trafiğe ait alanlar yer alacak. Bu proje Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan’ın seçim vaatlerinden ve çok önemli projelerimizden bir tanesiydi. Hazırlığımızı tamamladık ve ben şimdiden projenin Bolumuza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

4 yorum yapılmış

 • Jsn25 Haziran 2020 - 23:36
  Buraya yazıyorum. Not alın. Betonlar cok zayıf ve yavan gözüküyor. Hesabı kitabı yapıldımı.,üzerine ne kadar yük gelecek kaç yıl dayanacak... Bu şekildeki bir beton max 10 yıl...
 • Murat25 Haziran 2020 - 21:17
  Çevre yolu tarım arazilerini bitiriyor ama sulama kanallarını kapatınca bitmiyecek öylemi?
 • Anıl26 Haziran 2020 - 02:40
  Boş konuşma yapmayın artık herkes işine gücüne baksın
 • myıldırım30 Haziran 2020 - 15:07
  Bolumuza hayırlı olsun diyorum ama bence, kanala güzel bir bakım yapılsa ve üzerine yapılacak olan yeşil alan, bisiklet ve yaya yolları ile trafiğe ait alanlar, kanalın iki yanına yapılsa daha güzel olmaz mı? Kim bilir, belki de Bolumuzun kuzeyine ayrı bir zenginlik ve güzellik katar. İyi çalışmalar.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.