Türkoğlu, Aydın gerilimi tırmanıyor

Türkoğlu, Aydın gerilimi tırmanıyor
1 Nisan 2021

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ile Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu arasındaki polemik sürüyor. Aydın’ın son olarak sosyal medya hesabından, “Kendi evinin -pardon-partinin önünü süpür, sözün geçiyorsa partinde kimin nereye aday olacağına karar ver” söylemine hızlı şekilde cevap veren Türkoğlu, “Sayın Arzu Aydın gibi CHP’de siyasete başlayıp AKP’de yer bulunca parti değiştirmek gibi bir derdim, niyetim yok. Cumhuriyet Halk Partisi AKP’ye benzemez, kimin hangi makama geleceğine üyemiz, delegemiz karar verir” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın Muhtarlar Derneği Genel Kurulunda Belediye Başkanı Tanju Özcan’a yönelik sözlerini eleştirmişti. Bunun üzerine AK Parti Milletvekili Arzu Aydın’dan cevap gecikmemiş, Türkoğlu’nun eleştirilerine sosyal medya hesabından Saik belli, niyeti anladım.Olduğun yerde sıkıntı var, koltuk sallantıda halen de paylaşmak zorunda kalıyorsun.Ama inan AK Parti'de İl, ilçe ve inanır mısın gençlik kolları kongreleri bile yapıldı. Yani hani net anla diye söylüyorum kimseye yer yok. Dolayısıyla yapabiliyorsan kendi evinin -pardon-partinin önünü süpür, yani gene anla diye söylüyorum, sözün geçiyorsa partinde kimin nereye aday olacağına karar ver" şeklinde karşılık vermişti. Son olarak Aydın’ın sözlerine sosyal medya hesabından cevap veren Türkoğlu’nun açıklamaları ile ikili arasındaki gerginliği daha da arttı.

"SAYIN ARZU AYDIN GİBİ CHP'DE BAŞLAYIP AKP'YE GEÇMEM"

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın siyasete CHP’de başladığını hatırlatarak, “AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın dün yaptığım basın açıklamasına sosyal medya hesabından cevap vermiş. Sayın Arzu Aydın’ın sosyal medya hesabından paylaşılan cümleleri danışmanları mı yazdı, kendisi mi? Bilmiyorum! Sayın Milletvekilinin hesabından yapılan paylaşımda “AKP’nin İl, İlçe hatta Gençlik Kollarının kongrelerini yaptığını vurgulayarak” bana yer olmadığı yazılmış. Cevap vermeye Sayın Milletvekilinin kullandığına tanık olduğum Atasözü ile başlamak istiyorum. “Kişi kendinden bilir işi”. Yerinde kullanınca gerçekten çok güzel ve anlamlı bir atasözü, yeri geldiğine inandığım için kullanmak istiyorum. Kişi kendinden bilir işi; benim Sayın Arzu Aydın gibi CHP’de siyasete başlayıp AKP’de yer bulunca parti değiştirmek gibi bir derdim, niyetim yok. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiye üye olmanın onuruyla hayata gözlerini yuman partililerim gibi bende ölünceye kadar Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi olarak kalacağım. Sayın Milletvekili rahat olsun, AKP’ye geçip, AKP içinde kendisine rakip olmak gibi bir düşüncem kesinlikle yok” diye konuştu.

"KİM NE DERSE DESİN CHP BİRLİK İÇİNDEDİR"

Aydın’ın “Olduğu yerde sıkıntı var, koltuk sallantıda” söylemine cevap veren Türkoğlu, CHP’nin ulusal ve yerel anlamda birlik içinde olduğunu vurgulayarak, “Sayın Milletvekilinin “Olduğu yerde sıkıntı var, koltuk sallantıda.” diyerek Cumhuriyet Halk Partisinin Bolu örgütünde sözüm ona yaşanan parti içi sorunları ifade ettiğini biliyorum. Kim ne derse desin, partimizi bölmek için kim ne yaparsa yapsın, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu’da dâhil olmak üzere her yerde, kendi içinde hiç olmadığı kadar birlik, beraberlik içindedir. Özgürlüğün, demokrasinin olduğu yerde çok seslilik tabi ki olacaktır. Bizim için olmazsa sorun var demektir. İçimizde ki çok seslilik, kongrelerimizde ki heyecan ve yıllardır iktidar olmamasına rağmen her makamına olan talep Cumhuriyet Halk Partisini yaklaşık bir asırdır var eden ruhtur” diye konuştu.

"CHP’DE ADAYLARI DELEGELER SEÇER"

Son olarak yine AK Parti Milletvekili Arzu Aydın’ın kendisi hakkındaki “sözün geçiyorsa kimin nereye aday olacağına karar ver” ifadesine de karşılık veren Türkoğlu, “Sayın Milletvekili sosyal medyada ki paylaşımında “…sözün geçiyorsa kimin nereye aday olacağına karar ver…” demiş. Sayın Milletvekili Cumhuriyet Halk Partisi AKP’ye benzemez, kimin hangi makama geleceğine üyemiz, delegemiz karar verir. Bu inisiyatifi hiç kimseye devir etmez. Örneğin Milletvekili yaptığı Sayın Tanju Özcan’a rağmen İl Başkanı olarak Sayın H. Kazım Karsu’yu seçer. Genel Başkanımıza muhalif isimlerin başında da olsa milletvekili, belediye başkan adayı olarak Sayın Tanju Özcan’ın seçer. 19 yıldır karaladığınız, iftira attığınız, meydanlarda yuhalattığınız, fanatiklerinize yumruklattığınız ama hiçbir açığını bulamadığınız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Genel Başkan olarak seçer. Ben haddimi bilirim. Tek karar veren olmayı hayatta istemem ama fikrimi düşünce mi de hür irademle söylerim. Ben konuşmasını dinlediğim AKP Bolu Milletvekili Sayın Arzu Aydın’a anlattıklarının ışığında Belediye Başkan Adayı olmasını önerdim” sözlerine yer verdi.

1 yorum yapılmış

  • Mudurnulu2 Nisan 2021 - 09:19
    Ersan enişte 10 numara kapak olmuş. Anlayana !

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.