Vali Ümit'ten korona virüs denetimi

Vali Ümit'ten korona virüs denetimi
11 Eylül 2020

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında alınan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda ülke genelinde olduğu gibi “Sağlık İçin Hepimiz” sloganı ile Bolu Valiliği koordinesinde ve Bolu Valisi Ahmet Ümit öncülüğünde 308 ekip 1019 personelin katılımıyla denetimler gerçekleşti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit’in başkanlığında il protokolünün katılımıyla yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlara temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması yönünde uyarılarda bulunuldu. Bolu Valiliği koordinesinde ve Bolu Valisi Ahmet Ümit öncülüğünde yapılan denetimlere 308 ekip 1019 personel katıldı.Vali Ahmet Ümit’in koronavirüs tedbirleri denetimlerinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Mustafa Güder, İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol ve denetim ekipleri hazır bulundu.

Vali Ahmet Ümit, Tarihi Yukarı Çarşı esnafını, bazı taksi duraklarını, lokantaları, berberleri ve diğer işyerlerini ziyaret etti. Semt Pazarında, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren fabrikalarda incelemelerde bulundu.

“Sosyal Mesafe ve Hijyen Kurallarına Özen Gösterin”

Denetlemelerde esnaf, vatandaşlarımızla ve işçilerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Ümit, “Mart ayından itibaren koronavirüsle Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz genelinde ve illimizde de Valiliğimizin koordinesinde ilgili kurumlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz. İnşallah bu problem ortadan kalkıncaya kadar birlikte çalışmaya, kurallara uymaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Sizlerden maske kullanımına, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına her zamanki gibi özen göstermenizi, kalabalık ortamlarda bulunmamanızı, il dışından gelenlerle yakın temastan kaçınmanızı ve mümkün oldukça ilimizden ayrılmamanızı önemle rica ediyoruz. Burada esas olan herkesin üzerine düşen sosyal sorumluluğu yerine getirmesidir” dedi.

“İzolasyona Tabi Olan Vatandaşlar Dışarı Çıkmasın”

İzolasyona tabi olan vatandaşların evlerinden dışarıya çıkmamalarını  ve temastan kaçınmalarını söyleyen Ümit,”İzolasyona tabi olduğu halde kuralları ihlal eden vatandaşlarımız, Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ve kimlik sorgulamalarıyla tespit edilerek para cezası ve suç duyurusunun yanında Kredi Yurtlar Kurumumuza ait yurtlarda karantina altına alınacaklardır. Ayrıca yurtta kaldığı süre içerisinde yapılmış olan tüm harcamalar da kendilerinden tahsil edilecektir” şeklinde ifade etti.

Okulların Açılması İçin Tedbirler Titizlikle Uyulmalı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatları doğrultusunda 21 Eylül itibariyle okullarrın açılacağını aktaran Vali Ümit, “Tüm öğrencilerimizin okullarına dönebilmesi için salgınla mücadelede devletimizin aldığı tedbirlere titizlikle uymalı ve uymayanları uyarmalıyız. Alınan tedbirlere ve kurallara uymayan kişileri 112 Acil Çağrı Merkezi başta olmak üzere Valiliğimiz tarafından yayınlanan telefon numaralarını arayarak ihbar ediniz. Hep birlikte mücadele vererek koronavirüsü geldiği gibi göndereceğiz” şeklinde konuştu.

Denetimlerde esnaf ve vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileten Vali Ümit, Cumhurbaşkanlığının gönderdiği maskeleri vatandaşlara takdim etti.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.