VALİLİK KÖTÜ HABER VERDİ

VALİLİK KÖTÜ HABER VERDİ
30 Nisan 2020

Bolu Valiliği koronavirüs önlemleri kapsamında yasaklar ile ilgili bir açıklama yaptı. Bakanlıkların koyduğu yasaklara uyulmasını söyleyen açıklamada son yapılan testlerin sonucunda Bolu'da son yapılan testlerde beş kişide daha pozitif vakaya rastlanduğı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklama şu şekilde:

Değerli Bolulu hemşehrilerimiz;

Çin’de çıkan, hızla dünyayı ve ülkemizi saran Koranavirüs (Covid-19) ile mücadelemiz ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de tüm kurumlarımız ve vatandaşlarımız tarafından birlik ve beraberlik içerisinde etkin bir şekilde sürdürülmektedir.

Sürdürülen etkin mücadele neticesinde olumlu ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Bu çerçevede pozitif vak’a olarak tespit edilmiş vatandaşlarımızın tedavilerini müteakip tedbiren devam ettirilen karantina günleri sonunda hastanelerimizden taburcu olmalarını hepimiz sevinçle karşılamaktayız. Ancak unutmamak gerekir ki güzel günlerin ışığını görmüş olmamız tehlikenin geçtiği anlamına gelmemektedir. Bilakis virüsün salgın tehlikesi ilimizde tüm hızıyla devam etmektedir. Nitekim sağlık personelimiz tarafından yapılan son filyasyon testleri neticesinde 5 vatandaşımızda Covid-19 testi pozitif saptanmıştır.

Etkin mücadele sonucunda ilimizde meydana gelen iyimser tablonun devam edebilmesi için alınan tedbirlere hep birlikte aynı hassasiyetle uymaya devam etmemiz büyük önem arz etmektedir.

İlimizde Koronavirüs salgınının tüm hızıyla devam ettiğinden bireysel ve toplumsal sağlığımız için:

Bakanlıklarımızın koymuş olduğu:

- 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız tarafından sokağa çıkma yasağına tam olarak uyulması,

- 20 yaş – 65 yaş arası vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları, evlerinde kalmaları,

- Mecburi sebeplerle sokağa çıkmak durumunda olanların mutlaka maske kullanmaları, toplu olarak bir arada bulunmamaları,

- Yürürken veya aynı ortamda bulunurken tüm vatandaşlarımızın kişiler arası en az 2 metre sosyal mesafe kuralına tam olarak uymaları, gerekmektedir.

Tedbirlere uymayanlar hakkında yasal işlemler yapılacaktır.

Bakanlıklarımız ve Valiliğimiz tarafından konulan tedbirlerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu kurumları ve diğer ilgililerce uygulanmasına aynen devam edilecektir.

10 yorum yapılmış

 • Hayrettin Yaras2 Mayıs 2020 - 20:19
  Kimlerde görüldüğü mahallesi ne iş yaptığı yerlimi yabancimı bilinmesi tedbir icin cok onemli
 • Mehmet özseyman2 Mayıs 2020 - 21:35
  Vakanın nereden kaynaklandığını bilmek
 • Saglikci2 Mayıs 2020 - 21:56
  Belediye otobüsleri tıklım tıklım dolu gidiyor. Sosyal mesafe söz konusu bile değil otobüsün içinde .ayrica şoför beyi uyardığınız takdirde birde fırça yedik zaten siz sağlıkciların servisi yokmu servis kullanın diye birde uyarıda bulundu .kovulduk yani tabiri caizse. 153 aradım şikayette bulundum ama maalesef bir gelişme yok henuz.sanki boşa kürek çekiyoruz ,sabahlara kadar nicin uğraşıyorsak biz hastanelerde...
 • Bolulu2 Mayıs 2020 - 22:48
  Çocuklar dışarıda 65 yaş üstü ara sokaklarda geziyor maskesiz dolaşanlar var insanlarımız çok rahat hareket ediyor bizim gibilerin evde oturması boşuna
 • Bilirkişi 1 Mayıs 2020 - 01:57
  Köylerde uygulama yok köylerin içinden yaylalara kafasına göre geçen giderken maske eldivenlerini sağa sola atan mı ararsın yaylalara göç başlayınca daha ne kadar vakalar çıkacak görücez
 • Murat 30 Nisan 2020 - 21:44
  Açıklamalar daha detaylı yapılmalı vakalar dışarıdan gelen birilerimi, ilçelerdenmi, yabancı uyruklumu vatandaş bilsinki kendi tedbirini alsın,anlatılanlar hep aynı.
 • Vatandaş 30 Nisan 2020 - 22:34
  Köylerde zaten yok uygulama. Herkes kafasına göre hafta sonu yaylalara akın akın arabalar bitmez böyle
 • nursen 1 Mayıs 2020 - 10:33
  yunusemre parkinda millet cocuklarini salliyo salincakta bizim milletimiz akillanmaz
 • NEVZAT ERASLAN1 Mayıs 2020 - 10:48
  YAYLALARDA BU SAKİNLİKDEN YARALANMAK İSTİYENLER VAR, ÇIKIN YAYLALARA BİR BAKIN TAKIR TAKIR İNŞAAT YER KAZANMA VE GENİŞLETME İŞLERİ.
 • Vatandaş1 Mayıs 2020 - 13:54
  Kimlerde çıktığı isimleriyle açıklansın insanlar ona göre tedbirler alırlar,kimlerle görüştüler araştırılıyormu bunları halkımızın bilmesi gerekir.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.