Başkan Özcan'dan flaş açıklama!

Başkan Özcan'dan flaş açıklama!
29 Ekim 2020

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Paşaköy köprülü kavşaktaki devlet büyüklerinin resimlerinin silinmesi için belediyeye resmi yazı gönderdiğini açıklayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Özcan, mahkemeden resimlerin silinmesi için karar çıksa dahi belediye ekiplerinin resimleri silmeyeceğini söyledi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti'nin Cumhuriyet gazetesine konuşan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, TEM Otoyolu Batı gişeleri çıkışında yer alan Paşaköy Köprülü Kavşağı’ndaki devlet büyüklerine ait resimlerin Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından gece saatlerinde silinmesinin ardından yaşanan süreçle ilgili yeni gelişmeleri Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin Cumhuriyet Gazetesi’ne anlattı.

“Nisan ayında yapıldı bir kere kaza oldu mu?”

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu ve Mutlu Yuca’nın sorularını yanıtlayan Başkan Özcan, resimlerin bulunduğu kavşakta yapıldığından bu yana kaza olmadığını hatırlatarak, “Resimler trafik güvenliğini tehlikeye sokuyormuş. Orası yapılırken Karayolları Bölge Müdürü’ne kendim gezdirdim ve bana ‘Çok güzel olmuş’ dedi. Sonra da ‘Ben bunu dedim ama oranın bize ait olduğunu bilmiyorum’ diyor. Trafiğin 100-120 kilometreyle aktığı yollara uzun uzun totemler koyuyorsun. Hatta Abant yolundaki o renkli renkli totemlerin hepsi karayollarının izni ile verilmiş. Karayolları yetkilisinin katıldığı toplantıda oradaki tabelalar trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor dedim. Abant yolu mu daha tehlikeli yoksa trafiğin durma noktasına geldiği o kavşak mı daha tehlikeli. Bu resimler Nisan ayında yapıldı. O zamandan bu yana orada bir tane kaza olmuş mu” ifadelerini kullandı.

“Önce resimleri silip sonra resmi yazıyı gönderdiler”

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün devlet büyüklerinin resimlerinin silinmesi için resmi yazı gönderdiğini açıklayan Başkan Özcan, şunları söyledi, “Karayolları Genel Müdürlüğü gönderdiği yazıyla buraya kaldırın diyor. Öncesinde böyle bir yazı yazmış olsalardı tartışırdık. Bize yazı bile yazmadan önce silmeye kalkıyorlar arkasından bir hafta sonra bize yazı yolluyorlar. Bu karara karşı dava açacağız. Çünkü burası belediye sınırları içerisinde. Bahsettikleri yönetmeliğin 13’üncü maddesine bakarlarsa bu işlemlerin belediyenin yetkisi dahilinde olduğunu görecekler. Bizden önceki belediye başkanı alt geçide balık yapmış. Sen balığı kaldıramıyorsun devlet büyüklerinin resmini sanki utanç verici resimlermiş gibi üstünü kapatmayı kalkıyorsun. Mahkemeden resimlerin kaldırılması yönünde karar çıkarsa ben resimleri kaldırmam. Gelsin karayolları kaldırsın. Ben devlet büyüklerinin resimlerini elime fırça alıp boyayamam. Gelsin ne kadar masrafları da varsa veririz. Ben o liderlere bu şekilde bir saygısızlık yapmam.”

“Ülkücüler Neden Tepki Vermiyor”

Başkan Özcan, Alparslan Türkeş’in resimlerinin silinmesi olayı nedeniyle ülkücülere seslenerek “Sen Türkeş’in resmini bir gecede gelip ansızın boyuyorsun. Buna niye tepki vermiyor ülkücüler. Aynısını ben belediye başkanı olarak yapsaydım neler olurdu? Türkiye’de bir CHP’li başkan rahmetli Alparslan Türkeş’in, Erbakan’ın resimlerini silmeye kalksaydı çok büyük olay olurdu. Ben şimdi ülkücü kardeşlerime soruyorum, niye sesinizi çıkarmıyorsunuz .MHP İl Başkanı Cihan Başaran açıklama yapmış, çok üzüldüm. Neresinden tutsan yanlış demiş, Neresinden tuttu o zaman” dedi.

Haber: Özgür Bolu

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.