Cezaevinde çocuklara oyun alanı yapıldı

Cezaevinde çocuklara oyun alanı yapıldı
21 Nisan 2021

Adalet Bakanlığı ile Türk Kızılay’ı arasında İşbirliği Protokolü kapsamında, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş’ın onayı ile Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Bolu Kızılay Şubesi ve Gönüllülerinin “Mutluluk Her Yerde” Projesi kapsamında açık ziyaret alanlarında oyun alanı oluşturuldu.

Hükümlü ve tutukluların aileleri ile bir araya geldiği açık ziyaretlere gelen çocuklar için Adalet Bakanlığı ile Türk Kızılay’ı arasında İşbirliği Protokolü kapsamında Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş onayı ile Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Bolu Kızılay Şubesi ve Gönüllülerinin “Mutluluk Her Yerde” Projesi kapsamında kurumumuz açık ziyaret alanlarında oyun alanı oluşturuldu.

Bu proje ile ceza infaz kurumlarında bulunan yakınlarını ziyarete gelen çocukların desteklenebilmesi, topluma uyum süreçlerinde destek olunabilmesi, aile ilişkilerinin güçlendirilebilmesi ve ceza infaz kurumunda geçirdiği süreyi eğlenceli ve verimli hale getirilmesi amaçlanmıştır.

Kaydırak, oyun bankı, masa-sandalye takımı, peluş ve plastik oyuncaklar, zıpzip toplar, boyama kitapları, boyama kalemleri ve Kızılay Gönüllüleri tarafından oluşturulan oyun çadırı gibi malzemelerden oluşan “Oyun Alanı”, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Cumhuriyet Savcısı Serkan Birdane, İI Jandarma Alay Komutanı Ömer Ersever, İzzet Baysal Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Muhammed Nur Ögün, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Taner Laçin, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Melih Kibar, Bolu F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Abdullah Akgün, Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hüseyin Akkuş, Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Necati Uyanık ve Bolu Kızılay’ı katılımı ile hizmete açıldı.

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş emeği geçen Kızılay çalışanları ve gönüllülerine ve Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü ve çalışanlarına teşekkür etti.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.