İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı

İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı
24 Kasım 2021

Bolu Belediye Meclisi tarafından yabancılardan su ücretlerinin Dolar kuru üzerinden alınması ve yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili karara ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Bolu Belediye Meclisi tarafından yabancılardan su ücretlerinin Dolar kuru üzerinden alınması ve yabancı uyrukluların nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasıyla ilgili karara ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Anayasa'nın 10'uncu maddesinde yer alan ‘kanun önünde eşitlik’ ilkesi, 6701 sayılı Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu'nun 3'üncü ve 5'inci maddelerinde belirlenen ‘eşitlik ilkesi ve ayrımcılık yasağı’, Türk Ceza Kanunu'nun 122'nci maddesinde düzenlenen ‘nefret ve ayırımcılık’ ile 216'ncı maddesinde belirlenen ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ ve 257'nci maddesindeki ‘görevi kötüye kullanma’ suçları başta olmak üzere ceza hukuku açısından değerlendirmeler yapılacak. Soruşturma sonucunda elde edilecek hukuki değerlendirmeler, adli makamlar, ilgili kurum ve kuruluşlar ile kamuoyuyla paylaşılacak.

1 yorum yapılmış

  • Gökhan çambel 27 Kasım 2021 - 14:11
    Ne o yabancilari döviz kuru uygulanması zorlarına mı gitmiş bizim çiftçimize esnafımıza zam zam yabancı bedavami olsun

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.