Sizde hiç vicdan yok mu ?

Sizde hiç vicdan yok mu ?
31 Mayıs 2021

Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde, doğada baygın ve yalnız halde bulunan karaca yavrusu koruma altına alındı.

Dereceören köyü eski muhtarı Necat Aydoğan, ormanlık alan içerisinde kesim yaptığı sırada bir ağacın altında yalnız ve baygın halde karaca yavrusu buldu.

Su içirdikten sonra kendine gelen karacayı aracına alan Aydoğan, Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.

Annesinin kaçak avcılar tarafından vurulduğu düşünülen yavruyu Aydoğan'dan alan ekipler, hayvanı Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'ndaki rehabilitasyon merkezine teslim etti.

Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, yalnız bulunan karaca yavrularının, tekrar doğaya adapte olamadıkları gerekçesiyle, alınmaması gerektiğini belirterek, "Annelerinden ayrılan yavrular, rehabilitasyon merkezlerine götürülüyor. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı yaklaşması gerekiyor." uyarısında bulundu.

2 yorum yapılmış

  • Doğa sevrr31 Mayıs 2021 - 13:50
    Anasına kurt ayı çakal köpek saldır mamış bu mevsimde kacakta olsa kolay kolay kimse ava gitmez Önyargılı olmamak lazım
  • Bolulu31 Mayıs 2021 - 22:06
    Bilgisiz insan hiç bir Avcı yavru döneminde av yapmaz.... Senin gibi cahiller bunu bilmez anlatmayım Sana bir tehlike anında anne yavrusu bırakır kendi tehlikeye atar ve peşindeki tehlikeyi kendine çeker... Oradan uzaklaşır...tekrar oraya gelir... Ama sen o yavruya dokunmayacaktın... Eko sistemi bozamassın.. Hiç okumuyorsun yaban hayvanın el sürülmez yavrular eve götürülmez..

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.